220. MEDALJER / MEDALS. Karl XII.
Karl XII. Tyska gravörers betraktelser och gissningar rörande kung Karls planer år 1716. Utländskt arbete. Förgylld brons. 21 mm. 3,50 g. HK 1.589.190. Repor.
Grade: 1+/01 (VF/EF)
Grade: 1+/01 (VF/EF)
Auktionen startar om Idag 18:0024 november 2024 18:00
Budgivning
- 1500 kr
Sön 17 2024