STOCKHOLM. Riksdaler 1812. SM 10. SMH 4:1. JH 576. 29,32 g. Smärre hack. Plantsfel. Delvis svagpräglad. Vacker patina. Minor pecks. Planchet defects. Partly weakly struck. Beautiful patina.
Ex Sven Svensson (Hirsch auktion 2, nr 989).

Grade: 1+/01 (VF/EF)
Budgivning avslutad Avslutat rop

Budgivning

  • 1
    23 100 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    22 100 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    21 100 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    20 100 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    19 600 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    19 100 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    17 600 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    17 100 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    15 600 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    15 100 kr
    Lör 28 2024
Visa alla

Auktionsinformation