STOCKHOLM. Riksdaler 1797. SM 26. SMH 8:2. JH 562. 29,16 g. Centralt svagpräglad. Plantsfel. Vackert exemplar med fin patina och god lyster. Centrally weakly struck. Planchet defects. Beautiful specimen with fine patina and good lustre.

Grade: 1+/01 (VF/EF)
Budgivning avslutad Avslutat rop

Budgivning

  • 1
    18 000 kr
    Fre 27 2024
  • 1
    17 500 kr
    Fre 27 2024
  • 1
    2 600 kr
    Tors 26 2024
  • 1
    2 400 kr
    Tors 26 2024
  • 19
    2 000 kr
    Lör 21 2024

Auktionsinformation