STOCKHOLM. Riksdaler 1744. SM 87. SMH 32:7. JH 423. 29,09 g. Obetydligt plantsfel. Tonad patina. Insignificant planchet defect. Toned patina.

Grade: 1+ (VF)
Budgivning avslutad Avslutat rop

Budgivning

  • 1
    16 000 kr
    Lör 28 2024
  • 0
    15 500 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    13 500 kr
    Lör 28 2024
  • 0
    13 000 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    10 500 kr
    Lör 28 2024
  • 0
    10 000 kr
    Lör 28 2024
  • 1
    7 200 kr
    Fre 27 2024
  • 1
    7 000 kr
    Fre 27 2024
  • 818
    5 000 kr
    Fre 27 2024

Auktionsinformation